ZM Darts

Šípkarsky klub Zlaté Moravce

Malé hodnotenie 4. steelových dekád súčasných II. ligistov v ZM

Druhá liga spĺňa presne cieľ prečo si v Zlatých Moravciach ideme vlastný svet. Jedným z poslaní tejto súťaže je oboznámiť a pripraviť nových hráčov so steelovými šípkami a napomáhať im k ich rozvoju. Zároveň získavať skúsenosti a kvalitu nato aby, keď zvládli danú súťaž boli pripravený na vyšší level. Pre hráčov tejto súťaže tým, že sú bez najlepších dáva veľké možnosti zahrať si play off ako aj náročné finále na šesť legov, kde sa za tri dekády podarilo v tejto lige zahrať siedmim jednotlivcom vo finále priemer nad 60. A to si ich rozdelili – 3.l Medveď, 2. Meri, 1. Maťo Š., ktorí sú už v prvej lige a okrem nich to raz zahral aj Juraj S., ktorý naposledy hral neúspešnú baráž a je veľkým kandidátom na postup. Naďalej pokračujeme so systémom TOPIEK, kde máme „družbu“ s mestom Partizánske, kde sme sa dohodli na deväť spoločných turnajov za deväť mesiacov, ktoré majú vlastnú tabuľku, ale zároveň pre hráčov tejto súťaže prinášajú možnosť zahrať o dvojité body do svojich tabuliek a vyskúšať si hrať ťažšie turnaje.  No poďme k najlepším ôsmim jednotlivcom.

Roman Merčiak – Meri..  v štyroch dekádach 2 x 1. miesto v II. lige, najvyššie zavretie č. 132. a finálový priemer najvyšší mal 61,36. V prvej dekáde sa hľadal, v druhej už doslova explodoval a jednoznačne postúpil medzi elitu. Potom sa to v I. lige trochu rozsypalo a skončil predposledný a po nezvládnutej baráži sa vrátil späť do druhej ligy. Štvrtú dekádu znova vyhral a stal sa najúspešnejším druholigistom v krátkej histórii súťaže. Teraz už ostáva len čakať, že svoju druhý postup medzi elitu zvládne a minimálne sa zachráni.

Juraj Stanko – v štyroch dekádach 1 x 2. miesto v II. lige, najvyššie zavretie č. 136. a finálový priemer najvyšší mal  61,50. V druhej lige patrí k tomu lepšiemu, ale až v poslednej dekáde sa presadil a priamy postup mu ušiel medzi prsty a na Medveďa v baráži nemal.

Jaroslav Halmovský – v štyroch dekádach 1 x 3. miesto, najvyššie zavretie č. 108 a finálový priemer najvyšší mal 56,92. V druhej lige sa zlepšuje dekádu od dekády a v tejto mu doslova „krídla narástli“ a dostal sa trikrát do finále a všetky vyhral a pre budúcu dekádu, keď chce mať motivačné ciele tak už len tie najvyššie.

Ľuboš Slosjar – Zvonár – v štyroch dekádach 1 x 3. miesto, najvyššie zavretie č. 142 a finálový priemer mal najvyšší 56,10. V druhej lige jeden z TOP hráčov a za štyri dekády skončil na 6,3,4,4 čo hovorí jasnou rečou, že je v tesnom závese za najlepšími a ostáva len veriť, že sa dokáže posunúť.

Ján Tonkovič- v štyroch dekádach sa do prvej trojky nedostal, najvyššie zavretie č. 115 a finále si zahral len jedno a v ňom dosiahol priemer 49,00. V druhej lige dosiahol svoj najlepší výsledok v poslednej dekáde, keď skončil na piatom mieste a dúfam, že v budúcej zabojuje a posunie sa aspoň o jedno miesto vyššie.

Marian Polc – Moňo – v štyroch dekádach sa do prvej trojky nedostal, najvyššie zavretie č. 117 a finále si zahral len jedno a v ňom dosiahol priemer 43,50. V druhej lige stále klesá v koncovej tabuľke a v podstate nevieme, kde je jeho dno? A teraz vidíme, že už pracuje v tréningoch, ale zatiaľ to nestačí na najlepších a potrebuje niečo zásadne zmeniť.

Vladimír Ondríšek – v štyroch dekádach sa do prvej trojky nedostal, zavretie cez 100. ešte nedal a finále si zahral trikrát, kde najlepší priemer zahral 52,64. V druhej lige konečne vyhral viac zápasov ako prehral, ale čaká ho ešte moc a moc práce aby tlačil na špicu.

Peťo Minár – Miňďo – ukázal sa len v posledný dvoch dekádach, najvyššie zavretie č. 121 a zo štyroch návštev na lige dvakrát vo finále, kde najlepší priemer zahral 58,09. Hráč keby hral celú dekádu je jasný topfavorit súťaže, ale keďže sa zúčastňuje sporadicky môžeme ho nazvať pri každej účasti „čiernym koňíkom“.

Budúca dekáda je veľká neznáma, kde je škodou, že zostúpený z prvej ligy The Atoms bude pol roka mimo bydliska/našej ligy, ale v boji o poháre si veľa sľubujem od Paňťa, ktorý by si to mal rozdávať s Jurajom Stankom a všetci, ktorí im dokážu brať urobia súťaž zaujímavejšou.

Pridaj komentár

Monco © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Follow by Email
Facebook