ZM Darts

Šípkarsky klub Zlaté Moravce

HODNOTENIE III. LIGY V ZLATÝCH MORAVCIACH

Tretia liga tá nám dala riadne zabrať a ukázala nám druhú tvár systému, ktorým sme na Slovensku určite jedinečný, ale s takouto situáciou aká nastala sme určite nerátali a svojim spôsobom sme sa znovu niečo naučili. Štyria hráči zostupiíli na základe nedodržania povinných minimálne siedmich štartov. A verím, že všetko zlé je na niečo dobré a s istotou v tejto súťaži pokračujeme. Poďme k jednotlivcom:

Andrej Štrba – 3 x 1. miesto, 1 x 2. miesto, 2x 3 miesto a jedno z nich v spojenej súťaži z druhou ligou. Jednoducho suverénne najlepší hráč v tejto súťaži, ktorý vždy keď hrali skupinu v tejto lige postúpil do semifinále a v absolútnom „klídku“ to vyhral a dúfame, že sa v druhej lige ešte zlepší a pobije o pohárové pozície.

Vladimír Košecký – Gary – 2×1. miesto, 2×2. miesto 1×3. miesto a raz nepostúpil to je vizitka veľmi slušná a hovorí o tom, že druhá liga je výsledkom výborne zvládnutych turnajov. No myslím, že v druhej lige bude musieť riadne pridať a keď sa vyhne posledným dvom priečkam príjemne prekvapí.

Petr Ondra – Pepan – 1x 1. miesto, 2×3. miesto a dva nepostupy pri tom ako liga dopadla znamenali priamy postup do vyššej súťaže a pred Pepanom je skutočne veľká výzva zachrániť sa v tejto súťaži a keď sa mu to podarí budem mať z neho veľkú radosť a bude to znamenať veľký krok dopredu v jeho šípkach.

Marian Polc – Moňo – 2x 2. miesto a dva nepostupy a po zostupe z II. ligy, keď mal byť jedným z lídrov tejto ligy znova nepodarená dekáda a bude musieť na sebe popracovať, lebo po príchode mladých pušiek z IV: ligy najbližšia dekáda bude riadna previerka.

Jozef Sluka – Kašub, Gibi, Jogy a atď. – 1 x 2. miesto, 1x 3. miesto zo štyroch účastí nie je zlé a všetkým je jasné, že keby bolo keby a Jožko dodržal slovo čo mi dal pred súťažou, že min. 7 účastí bude mohlo to byť inak. No už je tak ako je a pre mňa je tento hráčik akonáhle bude pravidelne hrať IV. ligu budúci líder.

Martin Hronec – 1 x 3. miesto a 1 nepostup zo štyroch turnajov je prepadák v podaní tohto hráča a IV. liga je pre neho asi normálnym pristátím a dúfam, že sa čoskoro dolieči a bude sa môcť zapojiť do súťaže, kde za čias keď 100 hodených bolo málo vedel získať v našej zlatej histórii 4. poháre a je historicky 12. hráčom ZM v zlatej edícii.

Miroslav Štrba – 4 nepostupy z piatich turnajov to je v podstate psychické dno jedného výborného človeka, ktorý sa nevie odraziť a pomaly sa vrátiť k šípkam, ktoré už vedel dávať, ale teraz sú preč. Verím, že sa dá dokopy a pôjde do projektu IV. ligy, lebo toľko rokov a času čo tomuto športu obetoval by bola veľká škoda prestať.

Emil Jankulár – suverénne posledný, keď iba dvakrát si bol zahrať pritom predpoklady rozhodne na túto súťaž má, ale dal prednosť rodine, čo pre dekádou riadne oznámil, ale to sme ešte nevedeli o ďalších borcoch, ktorí to neodchodia. A aj z tohto sme sa poučili a v prvých troch ligách keď takýto problém vznikne hráč sa bude presúvať do IV. ligy.

Pridaj komentár

Monco © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Follow by Email
Facebook