ZM Darts

Šípkarsky klub Zlaté Moravce

2.1.2020 – II. ZMŠSL – 13. hráčov – víťaz Jaroslav Halmovský

Piate kolo II. ZM – steelovej ligy si prišlo zahrať 13. hráčov, ktorí boli rozdelení do troch skupín, v ktorých sa hralo o postup do štvrťfinále. V prvej skupine zakotvili posledný Daniel Pickles, ktorý to ešte len začína a Adam Zbonka, ktorý pobil len posledného a to na postup rozhodne nestačilo. Ďalej išli Denis z tretieho miesta, Jaro H. z druhého miesta a Zvonár, ktorý v skupine zahral super score 8:0. Druhá skupina bola koncovkou pre Jarku Bartovú, ktorá zahrala len leg a pre predposledného Moňa Mariana Polca, ktorý vyhral len jeden zápas a išiel do rozstreľby na 9. šípiek, kde s Denisom bol slabší a mal po turnaji. Ďalej išli druhý Stanislav Adamus s dvoma výhrami a suverénny Meri st. so skóre 6:0. V tretej skupine skončil Gabriel Gunič, ktorý je našou novou mladou krvou a ešte je v tomto športe len na štartovnej čiare a v podstate samu podarilo zobrať leg Jankovi.  Ďalej išli s jednou výhrou Vladimír Ondríšek, dvojvýhrová Janka Škulová a z prvého miesta po troch tesných výhrach 2:1 Janko Tonkovič. V štvrťfinále Vladimír O. vymazal dovtedy suverénneho Zvonára Ľuboša Slosjara 3:0 a aj Jaro nekompromisne vybavil Janku Škulovú 3:0. Ďalej išiel aj Meri, ktorý dal 3:1 Denisovi Ševcemu a potom Janko Tonkovič neustál postup z prvého miesta a v tesnom zápase podľahol Stanislavovi Adamusovi 2:3. Semifinále prinieslo rodinný súboj, kde Stanislav Adamus ťahal za kratší koniec a po prehre 2:3 sa lúčil s turnajom. Druhé semifinále prinieslo prekvapko „jak blázen“ ,keď Jaro porazil 3:1 Meriho Romana Merčiaka, ktorý po stanovení zostavy semifinále bol jednoznačný favorit. Finále prinieslo hru „ na jednu bránku“ , keď Jaroslav Halmovský naložil Vladimírovi Ondríškovi 6:1, keď ho vpustil len v dvoch legoch na zatváračky a jeden z nich Vladimír zavrel a vo finále dosiahol priemer na tri šípky 52,64, na double 34% a jeho najlepšou šípkou bola č. 34. Jaroslav Halmovský vyhral svoj prvý turnaj v živote v druhej lige a dosiahol priemer na tri šípky 56,92 na double 25,14% a jeho najlepšou šípkou bola č 25. a keby sa tak dlho  netrápil na double s určitosťou by išiel na priemer nad 60., čo už by bola bežná úroveň prvoligistov. Opätovná gratulka a na druhý vyhratý turnaj dúfam, že rok čakať nebudeme? 😀 Počas turnaja sme videli po jednom bingu od Stanislava Adamusa a Meriho.

Najbližšie sa vidíme 8.1.2019 od 18.00 hod. na ZM-PE TOPKE, kde budú hráči druhej ligy bojovať spoločne v skupinách s hráčmi z Partizánskeho ako aj z našimi prvoligistami a pre hráčov tejto ligy pôjde o dvojnásobok bodov.

A niečo k /alfe – omege/ turnajov v steelovej lige po skončení skupín prvý nepostupujúci v skupine zostáva na turnaji a neodchádza /frustrovaný/ domov, ale turnaj pre neho končí odpísaním budúceho zápasu a to isté platí o štvrťfinále a o semifinále znova to isté, kde obidvaja prehratí ostávajú na turnaji, kde jeden z nich píše na tabulu a druhý /ťuká/ do mobilu v aplikácii DartCounter, ktorú doporučujem stiahnuť všetkým hráčom. Potom zapíše tri štatistiky, ktoré sledujeme a to priemer na tri šípky, percentá na double a najlepšiu šípku a hodené bingá a zavretia nad 100.

A keďže sa chceme posúvať aj vo vizualizácii turnajov začiatok finálového zápasu bude začínať fotkou dvoch finalistov, ktorú mi ten čo fotí vloží k nám do skupiny odkiaľ ju ja stiahnem a dám ku komentu zo súťaže.  Thank you, thank you. Thank you..

Pridaj komentár

Monco © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Follow by Email
Facebook