ZM Darts

Šípkarsky klub Zlaté Moravce

11.10.2021 – Kvalifikácia na MSR tímy v Brezne – ZM-Hlohovec 5:13, ZM-Topolčany 12:6

Kvalifikácia na MSR v tímoch, odkiaľ niekoľko rokov pravidelne postupujeme na MSR pre nás ako nasadený tím začala dolosovaním tímov do skupiny a to DC Topoľčany, DC Nové Zámky, AB Darts Hlohovec B. Postupový kľúč pre všetkých šesť skupín je rovnaký a ďalej pôjdu dva najlepšie tímy zo skupín ako aj štyri najlepšie tretie tímy. Prvý zápas proti Hlohovec B s menami ako Víťezslav Sedlák, hráč čo patrí medzi najlepších v Čechách, Jozef Sekereš z Prievidze, Gabriel Varaljay z Košíc hovorí jasnou rečou, kde tento tím smeruje. My sme prišli v zložení Oliver Novotný, Matej Škula, Dávid Ševce, Vladimír Rajnoha a Michal Škula, čo je pre Zlaté Moravce nový tím. Michal dostal príležitosť prvý krát hrať a byť na takomto podujatí v našom drese ako aj jeho brácho Maťo, ktorý minulý rok bol s nami už v tíme, ale skôr ako zapisovateľ. Dávid začal minulý rok a má za sebou minimum ťažkých zápasov, takže omladenie a vynovenie neuveriteľných rozmerov. Zápasovú prvú štvorku sme postavili ON,MaŠ,DŠ,VR a po prvých dvoch otočkách bol stav 1:7, kde bod za našich bral len Dávid Sekymu. Štvorhy dopadli 1/1 keď ON a MŠ brali bod dvojke kde bol Víťezslav. Do tretej a štvrtej sady sme vystriedali VR za Michala a striedal aj súper, čo dokonale využil Oliver, keď zobral striedajúcim oba body a prvý bod si zapísal aj Michal, kde tiež striedajúceho vybavil v náš prospech a koniec zápasu bol 5:13 a nám zostávalo len pogratulovať lepšiemu súperovi. A o zábavu bolo už zarobené pred striedaním po podpichovačke Gabyho, že posledný už neskončia načo mu kapitán Hlohovca hovorí, že ešte môžu prehrať v opakovačke a následná otázka Gabyho, že s kým? Keďže Gabyho moc dobre poznám a viem, že je to jeden výborný chalan bavili sme sa všetci.

Druhý zápas s DC Topoľčany čo je absolútny nováčik na SK sme začali v pôvodnom zložení a dvoch sadách dvojhier stratili po bode len VR a DŠ a stav bol 6:2. Štvorhy sme následne tiež vyhrali a za 8:2 sme prestriedali VR za Michala. Potom už Oliver len počiarkol svoju neporaziteľnosť v tomto zápase. Maťo a Michal po jednom zápase brali a jeden stratili a Dávid koniec zápasu poslabšie s dvoma prehrami, ale napriek tomu výhra 12:6 a môžeme sa tešiť, že sme ostali v hre o postup.

Na záver jedno veľké poďakovanie za príkladný prístup k obidvom zápasom po všetkých stránkach, čo je prísľubom pre budúcnosť, že ŠK Zlaté Moravce bude patriť k tým, čo svojou hrou ako aj správaním budú patriť medzi to najlepšie na SK.

Pridaj komentár

Follow by Email
Facebook