Po. jan 20th, 2020

ZM Darts

Šípkarsky klub Zlaté Moravce

Hodnotenie II. ligy v Zlatých Moravciach

3 min read

Druhá liga priniesla pozitívne veci, ktoré išli ruka v ruke s negatívnymi, takže bola to súťaž zmiešaných pocitov v rámci môjho zamyslenia nad hodnotením tejto súťaže. Medzi kladné veci patrí kvalita prvých troch hráčov tejto súťaže, kde po prvých dvoch kolách si pohárové pozície vymienali už len medzi sebou a boli nepochybné rozdielovými hráčmi tejto súťaže. Ďalší parádny „point“ v tejto súťaži považujem výborné výkony juniora Sebastiána Valného, ktorý sa po postupe tejto súťaže s prehľadom zachránil a už sa teším na budúcu dekádu, kde by mohol byť merítkom úrovne tejto súťaže. Po jednotlivcoch:

Peter Minár – Miňďo – 2×1. miesto, 2×2. miesto a k tomu dve posledné dva turnaje ZM-Topky zvládol z prvej trojky hráčov najlepšie a to svedčí, že je výborne nastavený a po minulom odmietnutí baráže o postup do prvej ligy to teraz zvládol frajersky a môžem sa tešiť nato čo dokáže v elitnej súťaži.

Marian Barta – Cerezit – 2×2. miesto, 1×3. miesto a k tomu séria vyrovnaných výsledkov, keď sa mu ako najhorší výsledok odpisovalo až 93. bodov tak to sa tu nestalo už dva a pol roka čo a svedčí o výbornej dekáde a zaslúžený postup medzi elitu bez baráže, keď Ju Juraj odmietol hrať.

Juraj Hlavatý – 3×1.miesto a to ich získal všetky do štvrtého kola keď z prvej trojky bol v každom kole najlepším hráčom a vypadalo to tak, že už sa nič nemôže zmeniť o priamom postupujúcom. Ale, ale potom sa to celé zosypalo a najlepší výsledok do konca zahral už len jedno štvrté miesto a do toho kopec nevýrazných výsledkov mu prinieslo zotrvanie v druhej lige a to je držiteľom takmer 25% možných získaných pohárov v zlatej edícii našej súťaže.

Ľuboš Slosjar – Zvonár 1×3. miesto v jeho prípade znamenalo len jeden postup zo skupiny, čo znamená ďalšiu nevydarenú dekáde, keď už tretiu po sebe ani v druhej lige nemá na pohárové pozície a je to značný pokles výkonnosti a do budúcna bude musieť riadne pridať, keď si bude chcieť hrať medzi najlepšími v ZM, kde získal pred siedmimi rokmi dva tituly.

Sebastián Valný – Sebi v prvej dekáde to ešte na prvú trojku nevydalo, ale tri postupy do semifinále a z toho tri štvrté miesta určite nie sú na zahodenie a aj piate miesto v NO-ZM Topke sú výsledky, ktoré sú jednoznačným prísľubom pre budúcnosť tohto juniora, keď viem, že takmer všetci sme v tomto veku o šípkach ani nesnívali.

Roman Merčiak – Meri 2x 3. miesta v šiestich odohratých turnajoch nie sú určite zlou vizitkou, ale na prvú trojku to nestačilo a keďže v dekáde nemal potrebný počet sedem odohratých turnajov bol výsledok zostup do tretej ligy, kde mi je potešením oznámiť, že prisľúbil účasť a v tretej lige je jednoznačný favorit súťaže veď je to číslo deväť zlatej edície našej histórie, kde získal sedem pohárov.

Peter Kazík – v deviatich odohratých turnajoch to nevydalo ani na jeden postup zo skupiny a na táto súťaž pri jeho súčasnej hre bola nad jeho sily a verím, že v tretej lige sa dá dokopy a znova začne vyhrávať a bude patriť k tým, čo budú tlačiť na špicu.

Juraj Mariš – v svojich ôsmych odohratých turnajoch to na postup zo skupiny v tejto súťaži nestačilo ani raz, ale verím, že v tretej lige by bola šanca na reparát, len po našom spoločnom rozhovore si zobral čas na rozmyslenie a v auguste nám dá vedieť svoje rozhodnutie, či sa zapojí do tretej ligy.

Pridaj komentár

Monco © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Follow by Email
Facebook
Facebook