Kvalifikácia na MSR v steeloch v tejto podobe ako sa teraz hrá dopadla pre klub ŠK Zlaté Moravce najlepšie. Jednoducho všetko nám vyšlo a to keď sa pozriem nato aký tím urobil tento výsledok je to skutočná paráda v pohybe. Zahrali sme ju v pätici, kde Vlado Rajnoha za tie roky už toho preskákal až až od neúspechov až po nezabudnuteľné momenty, keď sme mali na MSR dva zlatomoravecké tímy a skončili na druhom a treťom mieste. Tomáš Kurdi sa v posledných rokoch vyprofiloval za hráča, ktorý patrí neodmyslitelne k základom tohto mužstva a má už mnoho skúseností. Juraj Valný sa po svojom životnom šípkarskom reštarte sa v podstate vracia k šípkam a v svojom druhom roku v našom drese zažíva druhý postup na MSR. A potom tu máme dvojku 19-ročných kamošov Olivera Novotného a Miroslava Rajnohu, ktorí prvý rok hrali kvalifikáciu a je radosť sa na nich pozerať. No poďme na hodnotenie hry proti trom našim konkurentom o postup:

DC Hriňová sme pobili dva razy a to o dva a o štyri body, kde sa to v tíme súpera točilo hlavne okolo Mareka Kalamára a Jána Hrončeka. Určite nezabudneme na prvý zápas s nimi, keď jedna z ich dvoch spomínaných najväčších hviezd Janko bol hlasovo neprehliadnuteľný v celej hracej miestnosti a vypadalo to tak, že, keby celé ZM kričalo naraz tak na neho nemáme a v strede zápasu v o vyrovnanom stave, keď kričal „dajte mi súpera“ pričom zrejme zabudol, že s našimTomim už dovtedy stihol prehrať, ale nech sa páči scénka bola prichystaná. Miroslav MVG Rajnoha s ním začal dvoma bingami to znamená 6. perfect darts, čo si Miroslav vychutnal prerušením celého zápasu, lebo sme išli pozerať vytúženú „devinu“, ktorá nevyšla, ale to ticho čo potom nastalo nato sa zabudnúť nedá a myslím, že toto bol jeden z rozhodujúcich momentov prvého zápasu. V druhom sme hrali veľmi koncentrovane a zodpovedným výkonom s patričnou dávkou štastia sme vyhrali o štyri body, kde počas obidvoch zápasov bol Tomi a MVG najväčšími ťahúňmi, kde po skúsenostiach z prvého zápasu, keď to Vladovi nešlo sme ani nešpekulovali a Oliver s Jurajom v pohode zvládli svoje úlohy „vyhrať viac ako prehrať“.

TŠL Trnava tak to bol súper koučovaný hrajúcou kapitánkou Kristínkou Salczerovu s dvoma nadpriemernými hráčmi v tomto tíme Adamom Hrdličkom a Tomášom Kucmanom, kde sme celú taktiku nechali na nášho borca Juraja Valného, ktorý bol v ich lige na druhom mieste a teraz ju suverénne vedie, takže v podstate vie o nich „všetko“. No čo čert nechcel zrovna tu sa nášmu Jurajovi v prvom zápase totálne nedarilo a v podstate ho nedohral, keď s nechal striedať a vyhrali sme ho len o dva body. V druhom zápase to už bola „streľba“ a aj súper to zobral zrejme na „ľahkú váhu“ a bola z toho výhra o neuveriteľných 12 bodov, kde si znova pamätáme len prerušenie zápasu pri Miroslavovi MVG, ktorý znova hodil šesť perfect darts teda dvakrát 180 a už mu aj súperov hráč Adam kričal aby je… tú „devinu“ no nevyšlo to a v podstate sa len dohrávalo. V tomto dvoj-zápase okrem Juraja za naše farby zahrali všetci naši pekné šípky a vyčnieval nad všetkých neporazený Oliver Novotný.
Športuclub Dubnica tu bolo jasné, že tím je postavený hlavne o výkonoch Róberta Žilku, čo sme vedeli, ale nejako sme boli v prvom zápase s nimi nie moc dobre nastavení a vyhrali sme ho o dva body, čo už v druhom zápase bolo o kus lepšie a zrejme aj pod vplyvom vývoja v skupine, kde súper strácal absolútne koncentráciu a počas zápasu občas ani hráči neboli k dispozícii, tak tu sme im to dali o 12 bodov a nebolo o čom. V tomto dvoj-zápase sme sa opreli o hru Olivera a Juraja, ktorí prehrali len po jedenkrát a keď k tomu Tomi pridal pozitívnu bilanciu tak stačila k tomu aj remízová bilancia dvoch Rajnohovcov.

Takže veľká vďaka tomuto tímu za prezentáciu šípkarskych zručností v zlatomoraveckých farbách a dúfam, že všetky „palce“ v ZM budú túto nedeľu tak silno držať, že dokážeme ešte nejaký ten zápas vyhrať a ideálne ten prvý s DC Bukovinka Zvolen…

Pridaj komentár