Máme za sebou šieste kolo IV. ligy, ktoré si prišlo zahrať 17. hráčov, ktorí hrali obojstranného pavúka a hru 501 DO na dva víťazné legy a za stavu 1:1 rozhodujúci leg cricket. Do najlepšej osmičky sa podarilo dostať ôsmemu Jurajovi Horniakovi, ktorý turnaj začal prehrou 1:2, ale potom v B poslal domov Roba M. 2:0, Peťa Hudeca 2:1 až došiel k Peťovi G. a tu to už nešlo a po prehre 0:2 sa lúčil s turnajom. Siedmy skončil Štefan Krupa, ktorý začal výhrou 2:0 S Karolom Tomíkom, ale potom prehral 1:2 s Andrejom Š. a putoval do B, kde upratal dievčatá Aďku a Janku po 2:0 a dostal sa k Maťovi a po prehre 1:2, kde opätovne nezvládol ciricket a putoval do „C“. Šieste miesto zahral Peťo Gálfy, ktorý v A začal dobre výhrou 2:0 S Luckou no potom dostal 0:2 od Jožka Chrena a presúval sa do B, kde Karola T. 2:1, Juraja H: 2:0, ale viac to už nešlo a dostal 0:2 od Emila. Piate miesto bolo koncovkou pre Maťa Škulu, ktorý turnaj začal, keď nafasoval 0:2 Od Jožka, lae potom sa v B otriasol a vyhral tri crickety s Luckou, Heňou, Štefanom K. až sa znova dostal k Jožkovi Ch. a ten ho jednoucho druhýkrát porazil a definitívne poslal domov.  Štvrté miesto takzvaný „bramborák“ dostal Jožko Chren, ktorý začal skvele keď dvakrát naložil 2:0 a to Maťovi a Peťovi G. až sa dostal k Andrejovi a po prehre 1:2 prešiel na opačnú stranu pavúka , kde porazil Maťa 2:1, ale na Emila J: nestačil a po prehre 0:2 „kýval domov“. Tretie miesto zahral Gary – Vladimír Košecký, ktorý v A po troch výhrach s Monikou , Heňou, Emilom sa dostal do A-finále, kde prehral 1:2 S Andrejom a presúval sa do B? kde dostal od Emila 0:2 a bol vybavený. Druhý skončil Emil Jankulár, ktorý na začiatku vybúchal Juraja H. 2:1, Janku Š. 2:0 až sa do stal ku Garymu a tu dostal 0:2 a putoval do B, kde upratal Peťa G. 2:0, Jožka CH. 2:0 a vrátil Garymu požičané 2:0 a dostal sa do celkového finále, kde už nestačil 1:2 na treťoligový „vlak“ Andreja Štrbu, ktorý zahral celý turnaj bez prehry a zaklincoval šiesty turnaj tretím turnajovým víťazstvom a bez váhania využil príležitosť posunúť sa o ligu vyššie.

 —V nedeľu som volal Andrejovi –  Čo ďalej? a odpoveď jednoduchá „Daj ma tam.“—-  Žiadne zaváhanie o tom kde dohrá ligu doterajší jednoznačný líder priebežného poradia, takže v tejto lige sa otvárajú možnosti viacerým hráčom smerom k postupovej matematike a Andrejovi prajem veľa štastia pri dohrávaní súťaže o ligu vyššie, kde sa už určite na neho teší ďalšia výborná partička hráčov. A čo stál Andreja postup? Stratu 40% doteraz nahratých bodov čo činí suma sumárum 388 bodov.

Najbližšie sa hrá IV. liga, ktorá je otvorená pre každého hráča chtivého hrať šípky /registrovaný, neregistrovaný/ v sobotu 12.1.2019 o 17:30 hod.

Pridaj komentár