V tretej lige sme si vyskúšali niečo nové, kde sme hrali jednu osemčlennú skupinu, v ktorej sme hrali systémom každý s každý na dva víťazné legy a za stavu 1:1 rozhodujúci leg cricket. Skupinu vyhral Bubon hráč, ktorý bol len na hosťovaní, ale po tomto kole sa veľmi realisticky priblížil k priamemu postupu zo IV ligy. V skupine zahral bilanciu 6/1 – 12:3. Druhé postupové miesto získal líder tretej ligy Cerezit, ktorý je takisto na najlepšej ceste sa prebojovať do druhej ligy. Bilancia v skupine 6/1 – 12:3, ale horší vzájomný zápas s prvým Bubonom. Tretie postupové miesto zahral Andrej Štrba s bilanciou 5/2 – 11:7 a už to nevypadalo na prechádzku ružovým sadom. Štvrté postupové miesto zahral Daniel Géci, keď sa mu podarilo zahrať 3/3 – 8:9. Piate miesto a koniec v turnaji to bola cesta Štefana Krupu, ktorý takisto uhral 3:3 a ešte aj lepší pomer legov 8:8, ale vzájomný zápas s Danielom ho ďalej nepustil a bolo vybavené. Šiesty skončil Janko Tonkovič, ktorý už tretí krát po sebe nepostúpil zo skupiny a pomaly sa začína rozplývať sen o pohárových pozíciach o čom hovorí aj bilancia z tohto turnaja 2/5 – 5:11. Siedme miesto s bilanciou 2/5 a 6:12 tak to je výsledok Robina Molnára, čo je v podstate ďalší kliniec „do rakvy“ a pri posledných troch kolách už bude potrebovať aj nejakého „anjela záchrany“. Posledné miesto v skupine zahral hosťujúci Denis Ševce, ktorý vyhral len raz a aj skóre 3:12 hovorí o tom, že na tretiu ligu musí ešte potrénovať. Semifinále v podstate v pohode vyhral Bubon nad Danielom 3:1 a v „prestrelke“ druhého semifinále išiel ďalej Andrej, keď porazil Cerezita 3:2. Súboj o tretie miesto „vyprášil Marian Barta – Cerezit 3:0 Daniela Géciho a zas je o krok bližšie k druhej lige aj keď tri posledné tri turnaje ho musia nechať na pozore. Daniel Géci po začiatočných „trabloch“ vypadá v súčasnej dobe veľmi dobre a je z toho parádna tretia priebežná pozícia v tabuľke, čo by bolo iné „prekvapkanie“ Finále prinieslo zápas, kde sa rozhodovalo až v crickete, čo hovorí za všetko a čuduj sa svete Štefan Bilas – Bubon vyhral zápas 3:2 nad Andrejom Štrbom a preniesol si do štvrtej ligy poriadnu porciu bodov a vypadá, že je tam už rozhodnuté. Pre Andreja ďalšie neúspešné finále v rade a dúfajme, že riadna motivácia k tomu aby sa to už neopakovalo.

Najbližšie hráme v III. lige:

10.11.2018 od 11.00 hod. MASTER ZÁPAD v našom klube,kde hráči tejto súťaže bojujú o dvojité body ako aj body do rebríčka SŠF.

17.11.2018 od 17.00 hod. ZM-NO TOPKA , kde hráči tejto ligy hrajú takisto o dvojité body v jednom pavúku so všetkými prítomnými hráčmi.

24.11.2018 od 17.00 hod. posledné kolo dekády, kde po ukončení turnaja prebehne baráž o postup do II. ligy ako aj baráž o zotrvanie v tejto súťaži a potom hor sa na  dekorovanie víťazov všetkých líg.

Pridaj komentár