Nitriansky pohár – pre hráčov Zlatomoraveckých líg je to projekt obdobný ZLATOMORAVECKÉ TOPKY, ktorý už nejaký ten čas realizujeme, čo znamená, že v tejto súťaži hrajú prvoligisti s druholigistami spoločne. Tak tu prebehlo posledný štvrtok prvé kolo a turnaj vyhral hráč nášho tímu ŠK Zlaté Moravce  Juraj Valný s bilanciou deviatich vyhratých  zápasov a nula prehratých a s finálovým skóre 4:0, kde hral v našej lige s dobre známym Rajčom. V prvom kole, ktoré sa odohralo 4.10.2018  bolo na turnaji 46. hráčov, z ktorých viacerí hrajú ligu aj u nás a v prvej osmičke figuruje už len Tomáš Kurdi, ktorý je na pozícii šesť s bilanciou päť vyhratých a dva prehraté zápasy.

Prvá liga v meste Nitra má po štyroch odohratých kolách na prvom mieste Tomáša Kurdiho, ktorý si zahral trikrát finále a v poslednom vystúpení semifinále, čo je skutočne veľká paráda. Juraj Valný v štvrtom kole zo skupiny išiel z prvého miesta no potom sa stretli spolu s Tomim a bol z toho zápas dvoch reprezentantov ŠK Zlaté Moravce, v ktorom Juraj dostal nepopulárneho „kanára“ 0:5 a bolo vybavené, no z pohľadu priebežnej tabuľky to zatiaľ nevypadá najhoršie a je ôsmy, ale je jasné, že jeho cieľ je vyšší vzhľadom na jeho posledné koncové umiestnenie ešte v nerozdelenej lige. Vlado Rajnoha štvrté kolo neabsolvoval nakoľko bol pracovne mimo a zatiaľ je priebežne na 11. mieste a to je veľmi zlá pozícia, keďže od pozície 13. hráči po skončení  dekády ligu opúšťajú.

Pri pohľade na II. ligu v meste Nitra sa veľmi teším zo Sebastiána Valného na tretej pozícii junior? Fúú to je doslova nakladačka pre ostatných účastníkov. Určite tešia aj umiestnenia v priebežnej tabuľke Štefana Bilasa na piatom mieste a Štefana Krupu v prvej osmičke čo sú hráči, ktorí tvrdia muziku aj v našich ligách.

Juniorská liga tak to je jednoducho touto cestou gratulujem Sebastiánovi Valnému k suverénnemu prvému miestu.

Najbližšie sa hrajú steely v Nitre vo štvrtok 11.10.2018

Juniorská liga so začiatkom 16.00 hod.

 II.liga, čo je otvorená súťaž pre kohokoľvek so začiatkom 17.30 hod.

I liga od 18.00 hod.

Pridaj komentár