V sobotu sme sa Dart Club Zlaté Moravce predstavili v kvalifikácii na MSR družstvá 2016 v steeloch. Hrali sa dve skupiny po 5 mužstiev, kde sa v skupine hrá systémom každý s každým a hrá sa o 4 postupové miesta z každej skupiny. Toto bol prvý kvalifikačný turnaj a takto isto sa odohrá aj druhý kvalifikačný turnaj a po ňom budú zrátané body za obidva turnaje a prví štyria z obidvoch sa zídu na MSR v steeloch zatiaľ v neurčenom termíne. My sme pre tento turnaj dali dokopy zaujímavý tím, keď sme zo Zlatomoraveckej ligy dali troch hráčov, ktorí sú v priebežnej tabuľke na pozíciach 2,3,4 a to Adam Jakušík, Vlado Rajnoha a Tomáš Kurdi a spolu s nami sa do tímu pridali absolútna jednotka Nováckej ligy Peter Jakubis, trojka z Nováckej ligy Stanislav Kripner a deviatka Nováckej ligy Drahoš Gašpar.

V prvom zápase náš čakal súper Južný teror, ktorý bol zložený z hráčov z Nových Zámkov a Komárna – Csaba Smidt, Norbert Keszi, Marek Hlavatý, Richard Paal, František Šulc a Adam Beranek. Na tento zápas ako aj na všetky sme postavili základnú štvorku v zložení MC, Stenly, Vlado a Tomi. Po prvých dvojhrách bol stav 3:1 pre nás, keď vyhrali všetci a zaváhal len Stenly. Po druhých dvojhrách stav bol 5:3 pre nás, keď zabodovali Stenly s Vladom. Potom sa hrali štvorhry a tu sme ako aj na celý turnaj postavili pevné dvojice MC so Stenlym a Vlado s Tomim a v tomto prípade sme obidve vyhrali a stav bol 7:3 a všetko vypadalo v najlepšom poriadku. Tretie dvojhry a jediný náš bod od Stenlyho znamenal stav už len 8:6. Takže sme neprestriedali a v posledných dvojhrách z našich prehral len Vlado a zahrali sme výborné body  a koncový stav zápasu bol 11:7 na body a 22:17 na legy.

Druhý zápas nás čakal nasadený tím do skupiny vicemajster z roku 2015 D.C. Toi Toi Dixi Bratislava v zložení Michal Kočík, Oto Zmelík, Dušan Strieš, Katka Nagyová, Martin Horečný. Po prvých dvojhrách stav 1:3, keď za nás vyhral len MC s Dušanom. Druhé dvojhry stav 1:7, keď sme prehrali všetci a hneď nato sme prehrali aj obidve štvorhry a tento zápas za stavu 1:9 bol rozhodnutý. Prestriedali sme Vlada za Adama a MC za Drahoša.Tretie dvojhry potešil Drahoš víťazstvom nad vystriedaným Maťom a Tomi, ktorý ako jediný zobral body výborne hrajúcej Katke a stav bol 3:11. Posledné dvojhry priniesli víťazstvo len Stenlyho, ktorý vyhral s Dušanom a koncový stav 4:14 a na legy 11:24 hovorí za všetko.

Tretí zápas sme odohrali s Dart clubom Nitra, ktorý hral v zložení Maťa Sulovská, Miloš Bédy, Jaroslav Oprala, Ján Galbavý, Feri Švihorík, Juraj Hudák. Prvé dvojhry a stav 1:3, keď vyhral z našich len MC. Druhé dvojhry a víťazstvá Stenlyho a Vlada stav nedorovnali a ostalo 3:5.Prišli štvrohry a dve prehry a stav 3:7 neveštil nič dobré. A tretie dvojhry tak to bola pohroma, keď sme prehrali všetko čo sa len dalo prehrať a bolo rozhodnuté a stav bol 3:11. Štvrté dvojhry vystriedal sa Vlado s Adamom a MC s Drahošom a z našich vyhral len Stenly s ich striedajúcim Jurajom  a koncový stav 4:14 a určite naše najväčšie sklamanie a veľmi nepríjemný výsledok.

Posledný zápas v skupine sme odohrali s DC Salamandart Banská Štiavnica, ktorý hral v zložení Hanza Radovan, Kubo a dve posily z Brezna Kristian Šwarzbacher a Ján Lipiansky. Prvé dvojhry a stav 4:0 tak to bolo na jedničku. Druhé dvojhry a stav 7:1, keď jediný zápas prehral Tomi. Štvorhry a znova plný zásah a stav 9:1 a vedeli sme, že sme vyhrali. Prestriedali sme Vlada s Adamom a po tretích dvojhrách, keď prehral len Adam sme viedli 12:2. Potom sme vystriedali Stenlyho s Drahošom a hrali sme posledné dvojhry a tu vyhral len MC a vyhrali sme celkovo 13:5 – 26:12 a toto nám fakt vyšlo.

Individuálne štatistiky nášho tímu sú nahodené v sekcii rebríčky – tímy, kde to je v spodnej lište. Hrať v tomto tíme bola fakt radosť, celý tím skoncentrovaný na šípky – jednoducho tímová práca od A po Z. Takže veľké poďakovanie všetkým zúčastneným v našom tíme a už teraz sa teším na budúcu spoluprácu. Uvidíme ako dáme dokopy partiu na druhý kvalifikačný turnaj v januári 2016, kedy rátam určite s účasťou našej súčasnej jedničky Jurajom Hlavatým a našim blavákom Miroslavom Klopanom, ktorých vhodne doplníme, aby sme potvrdili postupový výsledok z prvého kvalifikačného turnaja po ktorom sme ostali na treťom postupovom mieste s dvoma výhrami a dvoma prehrami a keď by sa nám podarilo zahrať obdobný výsledok postup by bol na istotu. K organizácii turnaja môžem povedať, že to bola jedna podarená akcia. Priestor, terče, teplota, jedlo, žiadne cigarety a podobne,proste výborné. Malá chybička bola neskorší začiatok turnaja a prístup niektorých jednotlivcov, čím sa mohol skrátiť turnaj o celkom slušný čas. Ale v globále páni z Podhorian spolu s Maťom „PARÁDA“

Pridaj komentár