Novinky

14.4.2018 – Región ZÁPAD dvojice – 15. dvojíc – 2. VLADIMÍR JAKUBÍK – TOMÁŠ KURDI

Nováky región po ukončení hlavných súťaží sa hrali dvojice do ktorých sa zaregistrovalo 15. dvojíc kde sme my mali dve „želiezka v ohni“ a to dvojicu Juraj Valný a Juraj Stanko, ktorí to nezahrali vôbec zle, ale chýbal im povestný kúsok štastia a v zápase o pohár nezvládli dvojku Kopún, Pavlovič a skončili na zemiakovej štvrtej pozícii.  A dvojka Vladimír Jakubík a Tomáš Kurdi to zas dala na parádu a zahrali fantastické druhé miesto, keď v turnaji prehrali len s jednou dvojicou bohužiaľ dvakrát a to s dvojkou Holdoš, Svoboda, ale zas ku cti im slúži určite dvakrát výhra s prievidzskou dvojicou víťaz z jednotlivcov Kopún a víťaz juniorov Pavlovič.

Najbližšie sa  budú hrať dvojice po d hlavičkou SŠF na Mastri v Novákoch 21.4.2018.

14.4.2018 – Región ZÁPAD softy ženy – 9. hráčiek – 2. ANDREA JAKUBÍKOVÁ

V Novákoch na Regióne Západ sa hrali aj ženy, kde sa prihlásilo 9 súťažiacich a my sme mali v ohni dve súťažiace Andreu Jakubíkovú a Henrietu Holú. Na pozícii 5-6 skončila Henrieta Holá, ktorá v A dala dole Líviu Jakubíkovú 2:0 no potom nasledovala prehra 0:2 s Maťou Sulovskou a tam ju čakal znova zápas s Líviou Jakubisovou, ktorý už nezvládla a prehrala 0:2. Fantastické druhé miesto a prvý pohár z okruhu SŠF vyhrala Andrea jakubíková, ktorá A zvládla na jedničku s hviezdičkou, keď urobil tri výhry 2:1 s Miladkou Bartošovou, Terkou Gašparovou a aj vo finále A s Maťou Sulovskou a vypadalo všetko veľmi „mňam, mňam“ No potom sa jej s B vrátila do celkového finále Maťa Sulovská, ktorá využila veľké skúsenosti z dôležitých zápasov a vyhrala dvakrát 2:0, ale aj napriek tomu výborné druhé miestečko a opätovná gratulácia k prvému poháru, kde všetci rátame, že ideme robiť zbierku.. 😀

Najbližšie hrajú ženy pod hlavičkou SŠF 21.4.2018 na Mastri v Novákoch.

14.4.2018 – Región ZÁPAD softy – 41. hráčov – 3. VLADIMÍR JAKUBÍK

V sobotu sme sa zúčastnili regiónu v Novákoch, kde sa hrali softové šípky za účasti 41. Hráčov v hlavnom turnaji. Najhoršiu možnú pozíciu na turnaji 33. a nekonečno obsadili z našich Tibor Holos, Marián Bárta, Sebastián Valný a veľmi slabo hrajúci Vlado Rajnoha.  O pozíciu ďalej 25-32 to zapichol Petr Ondra, ktorý vyhral len s naším Ceresitom. Na najbližšej pozícii zakotvili Juraj Stanko, ktorý to prehral s Peťom Milatom , Andrea Jakubíková ktorá nestačila na Tomáša Svobodu a aj Štefan Bilas, ktorý nestačil na Petre Kožu. 9-12 bola koncovka pre Juraja Valného, ktorého zastavil Marcel Luhový z Púchova. A teraz už len kategória úspešných, kde sa podarilo dostať Tomášovi Kurdimu, ktorý skončil štvrtý, keď v A dal dole Ceresita 2:0, Miroslava Fideráka 2:1, Pavla Špánika 2:0 až sa dostal k Mariánovi Chovancovi a po prehre 2:3 sa presúval do B, kde dal dole jednotku turnaja Štefana Šveca zo Žiliny 3:1 a na pozícii 3-4 sa čakalo na derby medzi našimi hráčmi, ktoré Tomimu nevyšlo a prehral 2:3. O krok ďalej to dotiahol posledný mohykán z našich Vladimír Jakubík, ktorý v A začal výhrami s Miladkou Bartošovou 2:1 a potom „delový“ výsledok 2:1 výhra s MC s jedným z najväčších kandidátov na víťaza turnaja, ale ďalej to v A už nezvládol a prehral s Mariánom Chovancom  zo Žiliny a po prehre 1:2 sa presúval do B, kde zdolal Juraja Výbocha zo Žiliny 3:2 čo určite poteší a následne nášho Tomiho Kurdiho 3:2, z čoho mal Vladimír takisto veľkú radosť no horšie bolo to, že nedokázal poraziť Mariána Chovanca a prehral 2:3, čo znamenalo, že ho Marián vybavil druhýkrát v turnaji.

 

Najbližší turnaj pod hlavičkou SŠF je MASTER ZÁPADNÉ SLOVENSKO v Novákoch 21.4.2018 so začiatkom 11.00 hod.

14.4.2018 – ženská liga + junior – víťaz junior Sebastián Valný

V sobotu sme odohrali aj ženskú ligu + junior a víťazom sa stal junior Sebastián Valný, ktorý v turnaji nestratil ani leg a vyhral postupne s Luckou, Aďou a Henrietou. Druhé miesto získala Henrieta holá, ktorá turnaj začala výhrou 2:0 s Ankou, ale potom prehral 1:2 s Aďou a posúvala sa do B, kde pobila Lucku 2:1 vrátila prehru Aďi a vyhrala 2:1 až sa dostala k Sebimu a tu bol koniec víťazného ťaženia a prehra 0:2. Tretie miesto zahral Andrea Jakubíková, ktorá turnaj začala výhrou 2:1 s Heňou no potom dostala od Sebiho 0:2 a následne od Heňi 1:2 a bolo vybavené. Štvrté miesto zahrala Lucka Saparová, ktorá turnaj začala prehrou 0:2 so Sebim a putovala do B, kde dala dole Anku 2:0, ale potom ju čakala Heňa a po prehre 1:2 bola vybavená. Posledná skončila Anka Kovalčíková, ktorá mala nevydarený deň a dostala dvakrát 0:2.

Najbližšie hráme, akonáhle dáme dokopy potrebný počet hráčiek a hráčov.

14.4.2018 – I ZMŠL – víťaz TOMÁŠ KURDI

Prvá liga sa zišla na komplet a hrala sa klasika dve skupiny o dve postupové miesta a hra 501 DO na tri víťazné legy a za stavu 1:1 rozhodujúci leg cricket. Prvú skupinu ovládol Tomáš Kurdi s troma výhrami a skóre 9:2. Druhú postupovú pozíciu zahral Juraj Valný, ktorý dvakrát vyhral a zo skóre 7:7 bolo všetko jasné. Tretie miesto, čo znamenalo, že „padla“ zostalo Milanovi Ševcemu – Medveďovi, ktorý vyhral len jeden zápas a zo skóre 5:8 ďalej nemal nárok. Posledné miesto v skupine a tri prehry so skóre 5:9 to je vizitka Juraja Hlavatého držiteľa niekoľkých rekordov v tejto súťaži. Druhú skupinu bez prehry zahral Vladimír Rajnoha so skóre 9:5. Druhé postupové miesto získal Vladimír Jakubík, ktorý dvakrát vyhral a skóre mal 8:5. Tretie miesto zahral Roman Merčiak – Meri, ktorý jedenkrát vyhral, pričom celkové skóre dal 6:7. Posledné miesto a tri prehry to bola cesta Juraja Stanka, ktorý zahral skóre 4:9. Semifinále to bola výhra Tomiho nad Vladom Jakubíkom 3:1, ktorému vrátil prehru o tretie miesto na regióne v Novákoch odohratého v ten istý deň. Ďalšie semifinále prinieslo výhru Juraja Valného, ktorý prelomil menšiu sériu neúspechov s Vladom Rajnohom a zaknihoval dôležité víťazstvo 3:2. Súboj o tretie miesto hrali dvaja Vladimírovia lepší bol Jakubík, ktorý vyhral 3:1 nad Rajnohom a oplatil mu prehru zo skupiny. Finále a tretí vyhratý turnaj v tejto dekáde zaknihoval Tomáš Kurdi, ktorý po výhre 3:1 nad Jurajom Valným sa priblížil k ďalšiemu víťazstvu v dekáde a keď by sa to podarilo prepisoval by históriu, nakoľko by sa stal štvrtým hráčom, ktorý dokázal vyhrať trikrát po sebe túto prestížnu súťaž v jej 34. evidovaných odohratých dekádach. Juraj Valný dosiahol v rámci ZMŠL ďalší míľnik, keď po postupe medzi elitu dokázal prvýkrát postúpiť zo skupiny a nakoniec z toho bolo geniálne druhé miesto, ktoré ho v tabuľke potlačilo do pokojných vôd mimo nepríjemných posledných dvoch pozícii.

Najbližšie turnaje pre I ZMŠL sa odohrajú v priestoroch šípkarskeho klubu Zlaté Moravce na ul. Sládkovičovej 411/1 v bývalom dome služieb na pochodí:

21.4.2018 od 20.30 hod.

28.4.2018 od 20.30 hod.

5.5.2018 od 11.00 hod. turnaj MASTER