Vlado

This user hasn't shared any biographical information


Posts by Vlado

REKAPITULÁCIA poslednej dekády 3.3.-2.6.18 – jednotlivci

Záver dekády priniesol v tabuľkách I,II,III ligy tlak na rôzne pozície , ako sa patrí a to je jedna z vecí prečo máme v Zlatých Moravciach tri ligy a dovolím si povedať veľmi slušne organizované. „vďaka vám všetkým“

I liga:

Pred posledným kolom boli nejaké veci aj  jasné a to bola  pozícia Number One – Tomáš Kurdi. No o pozíciu dva, tri v I lige to bolo riadne zapletené a všetkým vymietol komín Medveď – Milan Ševce, ktorý bol pred turnajom piaty, ale koncentrovaný výkon a pokoj v hlave mu priniesli tretie miesto na turnaji a celkove druhé. Tretie miesto získal Juraj Valný aj keď posledný turnaj riadne pokefoval a skončil na ňom 22., ale keďže problémy mali viacerí vyšlo to. Posledný v I lige bol jasne Meri – Roman Merčiak a predposledný bol takisto jasný Juraj Stanko, ktorého čakala baráž s Ľubošom Slosjarom, ktorú nezvládol a po výsledok 1:2,2:1,0:2 sa minimálne na tri mesiace s elitnou súťažou lúči.

II liga:

Pred turnajom takmer jasnú pozíciu jednotky zvládol obhájiť Oliver Novotný, ktorého priezvisko je v ZM neprehliadnuteľné . Dvojka bola na 100% istá bol ňou Ľuboš Slosjar, ktorý zvládol následne aj baráž s Jurajom Stankom 2:1, 1:2, 2:0 a po troch mesiacoch sa vracia späť k najlepším. Tretie miesto o 30 bodíkov ustál Moňo – Marian Polc. Posledné miesto a priamy zostup to bola koncovka pre Peťa Kazíka. Barážovú pozíciu zahral Martin Hronec, ktorému ani hecovačka nepomohla k tomu, aby to zvládol a po dvoch prehrách v baráži 1:2 zostupuje do tretej ligy.

III liga

Pred turnajom prvý Miroslav Rajnoha zvládol turnaj, tak že ostal prvým aj po ňom a postúpil do druhej ligy. Druhé miesto zaručujúce baráž obsadil Kašub,Gibi, Jogi – Jozef Sluka, ktorý turnaj zvládol geniálne a skončil na parádnom treťom mieste a nebolo pochýb o jeho druhom mieste a formu potvrdil aj v baráži, kde vyhral 2:1, 2:1 a bude mať šancu hrať druhú ligu. Tretie miesto a parádny vstup do ZMŠL zahral Štefan Bilas aj keď posledný turnaj určite nepotešil.

Takže k jednotlivcom:

I LIGA:

-Tomáš Kurdi – 5. vyhratých turnajov, 1 – 2. Miesto a iba raz nepostúpil do semifinálne. Bez slov, alebo… paráda.

-Milan Ševce – Medveď – 2-1, 2-2, 2-3 a 3-0 – Slabý začiatok dekády okorenil výbornou hlavou na konci, čo prinieslo ovocie.

-Juraj Valný – 2-1, 1-2, 3-3 a 3-0 – Po postupe z druhej ligy najimpozantnejší vstup medzi elitu – najväčšie prekvapenie všetkých súťaží v ZM.

-Juraj Hlavatý – 1-1, 2-2, 3-3 a 5-0 – Dekáda ako na hojdačke a záver jednoducho nevyšiel.

-Vladimír Jakubík – 1-1, 3-2, 2-3 a 4-0 – Bol blízko k pohárovej pozícii, ale na poslednom turnaji 20. to bolo jednoducho pri rátaní bodov neodpustiteľné.

-Vladimír Rajnoha – 3-3 a 4-0 – Dekáda, kde nehral finále jednoducho otras, veľa rôznych faktorov, proste sa musí zobudiť.

-Juraj Stanko – v prvej trojke ani raz a 5-0 – Veľmi nepodarená dekáda zaklincovaná prehrou v baráži jednoducho celé zle.

-Roman Merčiak – Meri – dve nepodarené Topky a 5-0 – rezignácia na záchranu v súťaži a po 7. kolách súťaž nedochodil – dúfam, že sa dá dokopy a ukáže, že za posledných rokov je v histórii súťaže zaslúžene číslo sedem.

II LIGA:

-Oliver Novotný – 7-1, 0 druhých, tretích ako aj nepostupových  – pri hre len s druholigistami vyhral všetky turnaje, takže gratulácia k postupu, alebo vitaj v „pekle“.

-Ľuboš Slosjar – 4-2, 4-3 a 1-0 – proste suverénne druhý hráč druhej ligy, ktorý dokáže vyhrať s Oliverom v skupine, ale akonáhle ide o všetko na neho nemal, ale zas ostatných s prehľadom pobíjal a baráž zvládol takže zaslúžený postup medzi elitu.

-Marian Polc – Moňo – 1-2 a 4-0 – proste koniec dekády vyšiel na jednotku, lebo pri jeho súčasnej kvalite to bol strop, čo sa dalo dokázať v tejto lige, takže gratulácia, ale pred ďalšou dekádou zabrať..

-Peter Minár – Miňďo – 1-2 a 5-0 – jednoducho asi najväčšia šanca zapísať sa do historických tabuliek druhej ligy, keď chýbalo 31. bodov  na tretie miesto. Najbližšia dekáda pokiaľ nezaberie, nečaká ho nič dobré.

-Miroslav  Štrba – 1-2, 1-3 a 1-0 – v podstate po postupe z III. ligy zahral dekádu ako sa patrí bez rizika zostupu, ale v budúcej musí ísť s výkonnosťou hore, lebo táto nebude stačiť.

Juraj Mariš – 1-1, 2-3 a 2-0 – dekáda moc nevyšla a v budúcej to bude horšie ak sa nesústredí oveľa viac.

-Martin Hronec – tri účasti na lige a priemer cez 200 bodov na kolo to sú veci fajn, ale celkove slabá účasť z rôznych dôvodov a do toho nepodarená báráž s Kašubom len zaklincovala úpadok a ostáva len dúfať v reštart v III lige a získanie záujmu vrátiť sa.

-Peter Kazík – 2-2 a 0 – nepostupov z troch účastí, takisto množstvo dôvodov prečo nechodil, ale potenciál rozhodne má, len si to musí upratať.

III.LIGA:

-Miroslav Rajnoha – 6-1, 1-2  – najlepší v tretej lige o tom niet pochýb, ale teraz príde iná súťaž s inými borcami tak treba ostať v strehu. Bude treba sa upokojiť  a už sa neviem dočkať ako sa etabluje v II.

-Jozef Sluka – Kašub – 3-2, 2-3 – fantastické celkové druhé miesto okorenil v najťažšej chvíli, keď išlo o všetko v poslednom turnaji ZM-NO TOPKE piatym miestom a potom famózna baráž so skúseným hráčom Maťom a dvakrát 2:1,2:1. Gratulácia..

-Štefan Bilas – 1-1, 3-2, 1-3 – „čierny koník“  ako som ho natipoval pred začiatkom, priniesol parádne oživenie v tejto súťaži a do posledného kola tlak na barážovú pozíciu. Jednoducho wau a dobrá práca a dúfam, že v najbližšej dekáde to už dá a pomôže mu v zlepšovaní úrovne.

-Maroš Bárta – Ceresit – 1-1, 1-3 – v tretej lige patrí k tomu najlepšiemu, čo táto súťaž ponúka, ale táto dekáda nebude patriť medzi jeho úspešné, veď v predošlej skončil tretí a čakalo sa, že bude tlačiť minimálne na baráž.

-Roman Kovár 2-2 – hráč z Novák, ktorými svojimi šiestimi účasťami nazbieral také množstvo bodov, že skončil na parádnom piatom mieste. A to že u nás skončil dvakrát druhý ukazuje jeho veľký progres a pre túto súťaž by bol veľkou posilou.

-Sebastián Valný – 1-3 – junior a už teraz zatieňuje svojou hrou množstvo hráčov. Držím mu place v napredovaní, veď to má celé pred sebou a keď každý rok ukáže takéto zlepšenie tak sa ešte dočkáme vecííí.

-Ján Tonkovič – 1-3 – hráč na začiatku dúfam veľkej cesty, ktorý musí makať a makať aby to dostal ďalej, ale také bonusy v tejto dekáde ako výhra s MC to musí chutiť.

-Andrea Jakubíková – v prvej trojke sa jej nepodarilo skončiť, ale zlepšenie očividné a treba len zapracovať na rôznych detailoch a bude to s určitosťou lepšie.

-Petr Ondra – v prvej trojke ani raz a to je dosť smutné, nakoľko od tohto hráča sa čakalo rozhodne viac a dúfam, že sa z toho spánku zobudí.

-Róbert Molnár – v prvej trojke ani raz a čaká ho drina, keď chce tlačiť smerom hore

-Henrieta Holá – na prvú trojku to nevyšlo a neostáva nič iné ako tvrdá práca…

-Lucia Saparová – prvá trojka nevyšla a takisto len tréning a tréning

-Tomáš Benedek – prvá trojka nevyšla a v svojej premiére zabojoval čo to dalo, ale ak chce stúpať musí popracovať

-Boris Kruška – na prvú trojku to nestačilo a ako keby stagnoval a nedarí sa vyhrávať prelomové zápasy k lepším umiestneniam

Program na leto 2018:

23.6.2018 o 19.00 hod. –   I. LETOCUP BEŇO TOPOLČIANKY 2018 v Zlatých Moravciach

30.6.2018 o 11.00 hod. –  ŠK Zlaté Moravce hrá v Partizánskom na turnaji o Cyrilov pohár, kde ideme podporiť aktivitu trojky našej III. ZMŠL Štefana Bilasa a po turnaji sa presúvame do Novák, kde od 17.00 hod. v Mcasine hráme na poslednej NO-ZM TOPKE.

14.7.2018 od 12.30 hod. – III. ročník otvorené Majstrovstvá Zlatých Moraviec o majstra ZM v hre FUNNY GAME, kde po ukončení turnaja odštartujem IV. ročník otvorené Majstrovstvá Zlatých Moraviec v mixoch „žena – chlap“

21.7.2018 o 18.30 hod. –   II. LETOCUP BEŇO TOPOLČIANKY 2018 v Zlatých Moravciach

4.8.2018 o 18.30 hod. –   III. LETOCUP BEŇO TOPOLČIANKY 2018 v Zlatých Moravciach

11.8.2018 o 18.30 hod. –   IV. LETOCUP BEŇO TOPOLČIANKY 2018 v Zlatých Moravciach

18.8.2018 o 13:00 hod.  – IV ročník otvorená súťaž družstiev v ZM, kde po príchode hráčov na turnaj urobíme zloženie tímov a nasledujúci program podľa počtu zúčastnených

25.8.2018 od 18.30 hod.  – budeme hrať veľké finále zo štyroch odohraných LETOCUPOV BEŇO TOPOLČIANKY, ktorého sa zúčastnia ôsmi najlepší hráči a keď budú hrať v každom zo štyroch turnajov aj min. štyri ženy tak potom prebehne aj veľké ženské finále. A všetci, ktorí prídu na turnaj a predtým sa priamo neklasifikovali do veľkého finále tak podľa počtu zúčastnených vymyslíme turnaj aj pre nich..

 

LETOCUPY BEŇO TOPOLČIANKY:  Tento rok dostanú v ZM LETOCUPY novú tvár, každý turnaj sa bude hrať o športové poháre a bude samostatne vyhodnotený, pričom body sa z každého budú zrátavať do spoločnej tabuľky, kde prvých osem hráčov bude hrať veľké finále.

2.6.2018 – ZM-NO ŽENY – 10. hráčiek – víťazka LÍVIA JAKUBISOVÁ

Posledná ženská ZM-NO TOPKA priniesla turnaj s 10. hráčkami, ktoré hrali obojstranného pavúka a hrala sa zm-klasika 501 DO na dva víťazné legy a za stavu 1:1 rozhodujúci leg cricket. Posledné dve skončili Beáta Madajová a Jarka Bártová, ktoré utŕžili dve prehry 1:2 a bolo vybavené. Pozíciu osem obsadila Henrieta Holá po dvoch prehrách 0:2 a 1:2. Siedma skončila Anka Kovalčíková, ktorá turnaj ukončila s bilanciou dve víťazstvá a dve prehry. Šiesta skončila Lucka Saparová, ktorá ukončila turnaj s bilanciou jedna výhra a dve prehry. Piata skončila celková víťazka Daniela Fedorová, ktorá zahrala v tomto turnaji dve výhry a dve prehry s Monikou Krupovou. Štvrté miesto získala Monika Krupová, ktorá ukončila turnaj s pozitívnou bilanciou tri výhry a dve prehry. Tretie miesto a bilancia tri víťazstvá a dve prehry s Líviou Jakubisovu to je vizitka Marcely Kripnerovej, ktorej celkové víťazstvo ušlo o 22. bodíkov a bola blízko rekordu v tejto súťaži, kde by v prípade svojho posledného zápasu v turnaji s Líviou vyhrala je minimálne druhá na turnaji a stala by sa jednoznačnou víťazkou dekády a rekordmankou tejto súťaže v počte víťazstiev. Druhé miesto obsadil Andrea Jakubíková, ktorá turnaj začala parádne a A-stranu pavúka vyhrala po troch víťazstvách 2:0 a vypadalo, že sa už nič nemôže stať aby nevyhrala turnaj, ale stalo sa a po príchode Lívii Jakubisovej do celkového finále v priamom súboji o celkové tretie miesto  nafasovala dvakrát 0:2 a bolo po šanci a skončila na nepopulárnom štvrtom mieste. Víťazný turnaj zahrala Lívia Jakubisová, ktorá turnaj začala dvoma výhrami 2:0, ale potom dostala 0:2 vo finále A a presúvala sa do B, kde pobila Macu Kripnerovú 2:1 a potom bez straty legu vyhrala finále v pomere 4:0 s Andreou Jakubíkovou a celkovo skončila na treťom mieste.

2.6.2018 – ZM-NO TOPKA – 46. hráčov – víťaz TOMÁŠ KURDI

ZM-NO TOPKA v sobotu 2.6.2018 prilákala 46. Hráčov, ktorí hrali zm-klasiku 501 DO na dva víťazné legy a za stavu 1:1 rozhodujúci leg cricket a od pozície 5-6. Sme hrali na tri víťazné legy. Prvé zápasy priniesli prekvapká s veľkým „P“ s ktorými sa skutočne nerátalo, keď v prvom svojom zápase sa porúčala do B dvojka turnaja Juraj Hlavatý a aj trojka turnaja Vladimír Jakubík, kde obidvaja hráči hrali o celkové umiestnenia v dvoch súťažiach. Najlepšiu osmičku na turnaji sa podarilo uhrať ôsmemu Oliverovi Novotnému, ktorý turnaj začal výhrami s Beátkou M. a Miroslavom R. až sa dostal k Maťovi Hroncovi a dostal nepríjemných 0:2 a putoval do B, kde dokonal zlý deň Juraja Hlavatého a definitívne ho vyradil po výsledku 2:1 a posunul sa ku Kašubovi a prišlo nepríjemné precitnutie z výsledku 0:2 a koniec v turnaji. Siedmy skončil Vlado Rajnoha, ktorý začal dvoma výhrami 2:0 s Borisom K. a Moňom, ale potom sa dostal k Romanovi Kovárovi a po 1:2 sa nechtiac presúval do B, kde zvládol zápas s Miroslavom R. 2:1, keď Miro sa v crickete trochu strácal, čo Vlado využil a išiel ďalej, no potom dostal Tomáša Kurdiho a po prehre 0:2 bol doslova a do písmena vybavený. Šieste miesto zahral Martin Hronec, ktorý zahral výborný turnaj a patril medzi príjemné prekvapenia. Turnaj začal troma výhrami s Vladimírom Baranom 2:0, ktorý nás po dlhšej dobe poctil návštevou, 2:1  s Ľubošom S. a 2:0 s Oliverom N. až prišiel k Medveďovi a 1:3 ho presunulo do B, kde ho čakal Tomi a dostal znova 1:3 a bolo po peknom turnaji, čo si bude dlho pamätať, lebo bol to jeho najlepší výsledok v ZM-NO Topkách v celej sezóne. Piate miesto a svoj najlepší výsledok v tak ťažkom turnaji získal Jozef Sluka allias Kašub, ktorý začal výhrou s Macou 2:1 no potom bleska z jasného neba a dal dole Juraja H. 2:0 a potom ďalší prekvapivý výsledok 2:1 výhra s Peťom M. až sa dostal k Medveďovi a po prehre 1:3 sa presúval do B, kde dostal znova 1:3 od Juraja Stanka a bolo vymaľované, ale na páradu. Štvrté miesto a svoj najlepší výsledok v ZM-NO Topkách zahral Juraj Stanko, ktorý to v A rozbalil ako sa patrí a vyhral 2:0 s Henrietou H. a potom zložil dole Roman Íbla, čo sa určite ráta, veď tento chalanisko je v mestskej lige v Novákoh tretí a potom výhra 2:0 s Tomášom Kurdim nasadenou jednotkou na turnaji tak to bol výsledoček, ktorý skutočne chutil a putoval sa do semifinále A, kde nezvládol zápas s Romanom K. a po prehre 1:3 sa presúval do B, kde vybavil Kašuba 3:1 a znova ho čakal Tomi, s ktorým to „napodruhé“ nevyšlo a po prehre 1:3 bolo dobojované. Tretie miesto získal Medveď – Milan Ševce, ktorý takisto zahral svoj najlepší výsledok v sezóne ZM-NO TOPKY a to turnaj rozbehol ako sa patrí a potiahol to až do A-finále, kde cestou poupratoval s Romanom Valentovičom 2:0, Miroslavom Štrbom 2:1, Kašubom 2:1, Martinom H. 3:1 až sa dostal do A-finále, kde na podivenie nestačil na Romana Kovára a prehral s ním 1:3 a v B ho Tomi dorazil 0:3 a bolo po úspešnom turnaji. Druhé miesto a to je „mega – šupa“ chalan ktorý je len v ostrých začiatkoch so šípkami a zbiera skúsenosti dúfam, že na dlhej ceste, kde nám toho ešte predvedie. Jednoducho Roman Kovár z Novák to dal u nás na veľkého pána, keď vyhral celú stranu A-pavúka a postupne zdolal Adama Červeného 2:0, Ceresita 2:0, Juraja V. 2:0, Vlada R. 2:1, Juraja S. 3:1, Medveďa 3:1 a čakal, že kto mu príde z B, kde vedel, že ho bude musieť dvakrát poraziť aby mu tento turnaj zobral a to sa bohužiaľ v jeho prípade aj stalo, keď k nemu dorazil Tomáš Kurdi, čo už bolo asi veľké sústo a dostal 0:3,2:3 a bol na konci krásneho turnaja. Víťazom turnaja sa stal Tomáš Kurdi, ktorý vyhral v tejto sezóne prvýkrát, takže malá kuriozitka prvých 6 hráčov na tomto turnaji si urobilo svoje tohto sezónne maximum. No poďme k víťazovi Tomi začal zo stále nebezpečným Brkom 2:1 potom nasledovala výhra s Jurajom Marišom 2:0, ale potom sa stala nepríjemnosť a po prehre 0:2 s Jurajom S. putoval do B, kde sa dal dokopy a viac zápas neprehral, keď postupne poposielal von z turnaja Peťa M. 2:0, Vlada R. 2:0, Maťa H. 3:1, Juraja S. 3:1 , Medveďa 3:0 a Romana K. 3:0 a 3:2. Počas turnaja sme videli dve bingá od Tomáša Kurdiho a po jednom od Peťa Minára a Ľuboša Slosjara.

Najbližšie hráme ZM-NO TOPKU dúfam, že v septembri 2018.

26.5.2018 – I liga – víťaz JURAJ VALNÝ

Prvá liga dala dokopy 5.hráčov, čo je doteraz náš negatívny rekord, ktorý sa dúfam už nikdy neprekoná. Hrala sa zm – klasika 501 DO nad tri víťazné legy a za stavu 2:2 rozhodujúci leg cricket od začiatku turnaja až do finále. V skupine doslova expodoval Vladimír Jakubík, keď ju vyhral bombastickým skóre 12:1. Druhé miesto po troch víťazstvách 3:2 a jednej prehre 0:3 so skóre 9:9 zahral Juraj Valný. Tretie miesto dve výhry a dve prehry to bola cesta skupinou pre Medveďa. Štvté miesto zaručujúce postup do semifinále uhral Juraj Stanko s jednou výhrou a troma prehrami a skóre 6:11. Posledné miesto v skupine a koniec nádejám na zápasy play off tak to je riadny prepadák od Juraja Hlavatého, ktorý zahral skóre 4:12 a značne si skomplikoval súboj o pohárové umiestnenie, keď sa zrazu prepadol na štvrté miesto a to pred turnajom za neúčasti Tomiho, keby to vyhral mohol pomýšlať na vyrovnanie rekordu v počte získaných víťazných dekád našej legendy Ivana Novotného. Semifinále prinieslo dva zápasy rozdielom triedy, ktoré vyhral Vlado Jakubík nad Jurajom Stankom 3:0 a Juraj Valný nad Medveďom 3:0. Finále prinieslo vyrovnaný zápas so štastnejším koncom pre Juraja Valného 3:2 nad Vladimírom Jakubíkom, čo je prekvapenie „Na  Máriu“, keď tento chalan vyhral už druhý turnaj v dekáde a pred posledným kolom  figuruje na priebežnom druhom mieste, čo som ho ja tipoval na vypadnutie. Takže klobúk dole pred Jurajom Valným aký dokázal urobiť progres v posledných mesiacoch, čo sa všetci neprestávame diviť a touto cestou mu prajem ďalšie napredovanie. Počas turnaja sme videli štyri bingá a to dve od Medveďa, jedno od Juraj Valného a jedno od Vladimíra Jakubíka.

Najbližšie hráme turnaj turnajov 2.6.2018 od 16.00 hod. , kde po skončení turnaja prebehne slávnostné dekorovanie víťazov primátorom mesta Zlaté Moravce PaedDr. Dušanom Husárom